Tanıtım

Tanıtım Nedir?

Tanıtım, bir kurumun ya da firmanın ürün veya hizmetlerini, kendi kurumsal kimliğini, ürünlerin üretim aşamasını, kullanım biçimini, neye cevap verdiğini hedef kitlesine anlatması ve kitlelerin ilgisini çekmesi faaliyetidir. Bu mesele özellikle rekabet olan pazar ürünlerinde oldukça önemli bir yer tutar. Bu noktada sizlere bu konu hakkında bir yazı yazmaya karar verdim. Bunun “Viral Reklam” ile ne ilişkisi var diyeceksiniz. Reklamların tamamı esasta bu stratejinin içinde bulunur. Yazımda  ayrıca tanıtım nedir, nasıl yapılır,  yazısı nasıl yazılır,  videosu nasıl çekilir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Tanıtım Nedir

Pazarlama alanında promosyon, hedef kitleleri bir ürünün, hizmetin, markanın veya konunun yararları hakkında bilgilendirmek veya ikna etmek için kullanılan her türlü pazarlama iletişimi anlamına gelir. Tanıtımın amacı, farkındalığı artırmak, ilgi yaratmak, satış üretmek veya marka sadakati yaratmaktır. Piyasa oluşumunun temel unsurlarından biridir: fiyat, ürün, tanıtım ve mekan.

Tanıtım Yöntemleri

Tanıtım, özellikle şirket veya ürün bilgilerinin hedeflenen müşterilere iletilmesini içeren pazarlamanın bir parçasıdır. Bu, daha geniş bir pazarlama sisteminin önemli bir bileşenidir. Çünkü genellikle müşterilerinizin sizi haberdar ettiği, markanızın ilgisini çektiği, satın alma ve nihayetinde sadık müşterilerle ilgilenen şeydir. Reklam, halkla ilişkiler ve kişisel satış, 21. yüzyılın başlarında bazı yeni teknikler ortaya çıkmasına rağmen, üç temel tanıtım yöntemidir.

Reklam

Reklamcılık, bir şirketin pazarlama ve tanıtıma ayrılan bütçesinin önemli bir bölümünü oluşturur. Medya yoluyla marka veya ürün mesajlarının geliştirilmesini ve ödenmesini içerir.

Halkla İlişkiler

İyi niyetli halkı korumak, hem küçük hem de büyük şirketler için önemli uzun vadeli bir stratejidir. Ücretsiz medya mesajlarıyla müşterilere ulaşmak için çeşitli halkla ilişkiler taktikleri kullanılmaktadır.

Kişisel Satış

İş genellikle bir dereceye kadar reklam ve halkla ilişkilere girerken, kişisel satış taktikleri kullanımı önemli ölçüde değişmektedir. Bazı küçük işletmeler, sattıkları küçük ölçekli ürünlere veya hizmetlere dayalı olarak aktif satış iş ortaklarını istihdam etmemektedir.

Tanıtımın Filmi ve Araçları

Tanıtımı yapmak için şirketler farklı araçlar kullanabilmektedirler. Sektörel olarak düzenlenen tanıtım günleri kapsamında, videolar, ürün veya hizmet sunumu gibi tanıtımlar yapılmaktadır. TV kanal reklamları ve basılı medya araçlarında tanıtım yazısı ile de bu çözümü bulabilmektedirler.

Reklamcılığın teknolojik gelişimler ışığında sergilediği değişimlerle birlikte, bu kavram ve uygulama yöntemleri de değişim göstermektedir. Farklı ve gelişen teknolojiyi takip edebilen araçlar, sosyal medya ve toplumun paylaşım alışkanlıkları önemli birer faktör olarak değerlendirilmeye başlanıyor.

REKLAM TANITIM Benzerler

Reklam

28 Ağustos 2019 Kategori : REKLAM TANITIM

Reklam, “insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş...

İletişim

Bir sorunuz mu var hemen iletişime geçiniz.